Veterinární výjezdová služba v provozu, ošetření nutno objednat předem.

Vyšetření po pokousání psem

Připletli jste se do psí rvačky a pes vás kousl? Nebo vás poranilo jakékoliv jiné zvíře? V tom případě pravděpodobně navštívíte lékaře. A ten vám sdělí, že je nutno nechat dané zvíře vyšetřit na vzteklinu

Vzteklina je smrtelně nebezpečné onemocnění, které se díky preventivním opatřením podařilo výrazně utlumit. Jedním z těchto opatření v zájmu ochrany zdraví člověka a prevence šíření této nákazy je právě vyšetření zvířete, které poranilo člověka.

Jak vyšetření probíhá a co obnáší?

Toto vyšetření provádí veterinární lékař v den pokousání a pátý den. Současně je kontrolována identita zvířete a platnost jeho očkování proti vzteklině. Vyšetření je zaměřeno právě na to, zda zvíře neprojevuje příznaky nemoci a zda představuje či nepředstavuje pro člověka nebezpečí přenosu této závažné choroby.

K vyšetření veterinářem je třeba pouze:

  • přítomnost dotyčného zvířete, které poranilo člověka,
  • očkovací průkaz nebo pas zvířete (v případě jeho ztráty je zvíře považováno za neočkované, což ale nebrání tomuto vyšetření).

Vyšetření nevyžaduje složité přístrojové vybavení, je tedy možné provést ho v místě bydliště. Naše veterina zajišťuje tuto službu v Hradci Králové a okolí s možností návštěvy veterináře u Vás doma - volejte 605 121 977.

 

Užitečné odkazy:

Výzva majitelům psů - nevozte z cest zvířata neznámého původu, následky mohou být katastrofální

Už vzteklého psa vakcinace neochrání